Ekologiczne rozwiązania

Recycling odpadów

Czyste powietrze

Energia odnawialna

O firmie

Jesteśmy organizacją, która łączy wiedzę i doświadczenia ludzi pracujących w sektorze nowoczesnych technologii ekologicznych..

Posiadamy ponad 15 letnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu instalacji grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii, a naszym głównym sektorem działalności jest ciepłownictwo wykorzystujące biomasę.

W naszej ofercie znajdą Państwo technologie i urządzenia takie jak:

  • kotły na biomasę i agromasę – pellet drzewny, agropellet, zrębki drzewne, trociny, ziarna zbóż, pestki owoców, łupiny orzechów, odpady drzewne, odpady rolnicze i inne materiały pochodzenia roślinnego
  • kotły na odpady z produkcji mebli, płyta wiórowa, MDF, HDF spełniające pod kątem technologii oraz emisji spalin wymagania Unii Europejskiej oraz polskie ustawy dotyczące termicznego przekształcania odpadów
  • kogeneracja i trigeneracja – rozwiązania pozwalające produkować różnego rodzaju energię np. cieplną, elektryczną, chłodniczą z odpadów organicznych, drzewnych, budowlanych, niebezpiecznych i innych
  • systemy pneumatycznego podawania pelletu i biomasy
  • systemy magazynowania biomasy dostosowywane do potrzeb i możliwości w danej kotłowni
  • filtry przemysłowe których zastosowanie gwarantuje spełnienie najbardziej restrykcyjnych norm i dyrektyw dotyczących emisji spalin z paliw stałych, biomasy i odpadów
  • generatory i nagrzewnice gorącego powietrza

Naszymi głównymi dostawcami urządzeń są firmy: Uniconfort, D’Alessandro Termomeccanica i Dena Aspirazioni.

Każda z nich cechuje się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji urządzeń przemysłowych do spalania biomasy, odpadów drzewnych, odpadów poprodukcyjnych, które są wykorzystywane do wytwarzania energii cieplnej, elektrycznej oraz chłodu.

Firma Uniconfort posiada 60 letnie doświadczenie  w produkcji kotłów wodnych, ciśnieniowych, parowych i na olej diatermiczny o dostępnych mocach urządzeń od 200 kW do 30 000 kW. Firma Uniconfort posiada certyfikaty EN303-5 oraz PED.

Urządzenia Uniconfort można wykorzystać do różnego rodzaju procesów technologicznych oraz kogeneracji i trigeneracji. Firma Uniconfort jest jednym z liderów w produkcji kotłów do kogeneracji oraz jedną z najważniejszych firm produkującą kotły na biomasę.  Na świecie pracuje już 2900 instalacji  na bazie urządzeń Uniconfort.

Doświadczenie firmy D’Alessandro w produkcji kotłów na biomasę przekracza 40 lat, od 2004 roku posiada ona certyfikat jakości ISO9001-2008. Kotły D’Alessandro posiadają urządzenia o mocach od 20 do 5000 kW, które spełniają normy emisyjne i są zgodne z normami EN303-5 oraz Eco Design. Produkty D’Alessandro pracują w większości krajów Europy oraz USA i Azji.

Poprzez doświadczenie nasze i naszych partnerów jesteśmy w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązanie instalacji na biomasę począwszy od samego paliwa, poprzez projektowanie, wykonawstwo, odprowadzenie i oczyszczanie spalin skończywszy na obsłudze serwisowej gwarancyjnej i pogwarancyjnej.

Zapraszamy do szczegółowego obejrzenia naszej oferty i do współpracy

Zespół Ecologika.pl

Jesteśmy uczestnikiem Programu
RZETELNA Firma
Sprawdź naszą rzetelność na
https://rzetelnafirma.pl/3J5POUEX